تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

تضمین بهترین قیمت

قیمت رقابتی با فروشگاه های سطح کشور

امروزه یکی از ابزار های پر کاربرد در صنعت چوب و مبلمان منگنه کوب ها هستند. منگنه کوب های بادی به دلیل آسان تر کردن و سرعت بخشیدن به روند کار، پرمصرف ترین نوع منگنه کوب محسوب میگردد. اگر سری به بازار یا سایت های مختلف ابزار فروشی بزنید با برند ها و مدل های متفاوتی از منگنه کوب ها مواجه میشود که شما را سر در گم خواهد کرد. تنوع بالا از برند ها اما با طرح های مشابه سردرگمی شما را دوچندان میکند.

از برند های معروف و با کیفیتی که در بازار ایران میتوان یافت محصولات BeA آلمان است. منگنه کوب های BeA به دلیل کیفیت خوبی که دارند توانسته اند جای خود را در بازار ایران پیدا کنند. اما چند سالی است که منگنه کوب هایی کاملا مشابه با منگنه کوب های BeA وارد بازار ایران شده است که از کیفیت کمتری برخوردارند. برند هایی از جمله ABD ، Damar ، Deniz ، Gss ، B-A و … از جمله این منگنه کوب ها هستند. ظاهر منگنه کوب های BeA با مدل چینی آن کاملا مشابه یکدیگرند ولی از ابعاد مختلف که به آنها نگاه کنید تفاوت های دیگری نیز دارند. در ادامه به برخی از تفاوت های منگنه کوب BeA و مدل های چینی آن خواهیم پرداخت.

 

 

اولین مشخصه ای که میتوانید از روی آن بفهمید یک دستگاه منگنه کوب BeA اصلی است یا خیر حک شدن نام کشور سازنده آن در انتهای خشاب دستگاه است. در صورتی که دستگاه ساخت آلمان باشد به کشور سازنده آن اشاره شده است و اگر دستگاه چینی باشد نوشته ای در انتهای خشاب وجود ندارد.

 

 

دومین نشانه ای که میتوانید از ظاهر دستگاه تشخیص دهید اصلی است یا خیر کیفیت ساخت آن است. دستگاه های ساخت چین طرح BeA به مراتب از کیفیت ساخت کمتری برخوردار هستند. همین امر موجب میگردد تا زودتر خراب شده و زودتر نیاز به تعمیر پیدا کنند.

 

اتصال دماغه دستگاه با خشاب:

یکی دیگر نشانه های ظاهری که میتوانید دستگاه BeA آلمانی را از نمونه چینی آن تشخیص دهید محل اتصال دماغه دستگاه به خشاب است. در دستگاه های BeA آلمان سعی شده است تا جایی که ممکن است از جوشکاری جلوگیری شده و اتصالات را با پرس انجام دهند. اتصالات با پرس بسیار با دوام تر و مقاوم تر از اتصالات با جوشکاری است.

همانطور که در تصویر زیر میبینید اتصال دماغه به خشاب در دستگاه BeA آلمانی پرس شده است ولی در دستگاه های چینی از جوشکاری استفاده شده است.

 

 

تفاوت این دو نوع اتصال در اسن است که اگر ضربه ای به خشاب و دماغه هر دو دستگاه وارد شود احتمال شکستن دستگاه چینی بیشتر است تا مدل آلمانی و پرس شده آن.

 

 

 قطر دماغه و کیفیت ساخت آن:

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید کیفیت ساخت دماغه در هر دستگاه کاملا مشخص است. دستگاه BeA آلمانی دماغه ای ضخیم داشته و تمامی اجزا مرتب و به اندازه های دقیق ساخته شده اند. اما در دستگاه ساخت چین دماغه نازکتر بوده و اجزای آن ابعاد دقیقی ندارند. همین امر باعث میشود که دستگاه در صورت برخورد و یا ضربه زودتر خراب شود.

 

 

پین انتهای خشاب:

از دیگر نشانه های متمایز کننده دستگاه منگنه کوب BeA اصل از نمونه های مشابه چینی آن پین انتهای خشاب دستگاه است. همانطور که قبلا گفته شد در دستگاه منگنه کوب BeA آلمان سعی شده است تا اتصال ها با پرس سدن انجام گردد ولی در نمونه های چینی آن برای ارزان تمام شدن قیمت دستگاه اتصال ها با جوش انجام شده است.

در تصویر زیر این امر را میتوانید مشاهده نمایید.

 

 

ماشه دستگاه:

ماشه های دستگاه نیز از مواردی است که میتوان منگنه کوب bea اصلی را از نمونه چینی آن تشخیص داد. در دستگاه منگنه کوب Bea آلمان ماشه کاملا به دستگاه چسبیده است اما در نمونه های چینی آن بین ماشه و دستگاه شکافی وجود دارد که به مرور زمان و کار کردن های مداوم از بین این شکاف هوا خارج شده و دستگاه نیاز به تعمیر پیدا میکند.

 

 

نتیجه گیری:

قبل از خواندن این مقاله شاید قصد خرید یک منگنه کوب بادی مشابه BeA  را داشتید که احتمالا با خواندن این مقاله به کلی منصرف شده اید و این فکر در ذهنتان قرار گرفته است که منگنه کوب های ساخت چین بی مصرف و بی کیفیت باشند.

لازم به ذکر است این را بگوییم که درست است منگنه کوب های BeA المان با کیفیت بهتری نسبت به نمونه های مشابه چینی ساخته شده است اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که نسبت قیمت این دو نوع منگنه کوب نیز بسیار با هم تفاوت دارند. افرادی وجود دارند که به یک منگنه کوب بادی نیاز دارند اما بودجه خرید یک دستگاه آلمانی اصل را ندارند. به این افراد توصیه میکنیم تا از نمونه های مشابه آلمانی استفاده کنند. دستگاه هایی نظیر منگنه کوب بادی ABD GSS ، B-A ، Damar ، Deniz و …. از نمونه های مشابه آلمانی هستند که در چین تولید شده و کیفیت قابل قبولی دارند.

اگر از منگنه کوب های بادی به خوبی مراقبت کنید مطمین باشید که سالیان سال به شما خدمت میکنند.ابزار هایی با این کابرد فارق از مدل و کشور سازنده، اگر درست استفاده شوند و طبق دستور العمل ها با آنها کار شود مطمینا عمر بیشتری پیدا خواهند کرد.

 

در صورت داشتن تجربه و نظری درباره این دستگاه ها، در قسمت کامنت آنرا با ما و دیگر همکارانتان به اشتراک بگذارید.

 

 

مطالب مرتبط:

نقد و بررسی منگنه کوب BeA آلمان

ویژگی های میخ باکیفیت و بی کیفیت

نقد و بررسی منگنه کوب ABD طرح BeA المان