تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

تضمین بهترین قیمت

قیمت رقابتی با فروشگاه های سطح کشور
۳۱ شهریور ۱۳۹۷
157 بازدید
نظر %

سلام به چوبک ابزار خوش آمدید. در این مقاله به راهنمای خرید ماشین گندگی می پردازیم.ماشین رنده گندگی در حقیقت یک ابزار نجاری است که از آن جهت یک اندازه کردن چوب ها و همینطوربرای به دست آوردن تعداد زیادی چوب با اندازه ییکسان استفاده می شود و در صنعت نجاری خیلی کاربردی است . اما اگر بخواهید به این موضوع بپردازیم که چطور می توانید یک ماشین گندگی مناسب با کارمان خریداری کنیم باید به طور کامل با این دستگاه آشنا شوید.

راهنمای خرید ماشین گندگی

راهنمای خرید ماشین گندگی

راهنمای خرید ماشین گندگی

پاسخ به این سوال که چه ماشین گندگی مناسب است خیلی راحت است و مهم ترین موردی که باید به آن توجه کنید این است که از دستگاه گندگی چوب برای رنده چه اندازه می خواهید استفاده کنید و مقدار مصرف شما از دستگاه در طول ساعات کاری چقدر است .

امروزه ماشین آلات صنایع چوب نیز هم زمان با تکنولوژی دستخوش پیشرفت های چشمگیری شده است و این پیشرفت باعث شده قیمت دستگاه ها شکسته شود و وزن و اندازه آنها کاهش پیدا کند ، همینطورمکانیزم و عملکرد آنها نیز بهبود پیدا کرده است. ماشین گندگی چوب هم از این معقوله نیست و در سالهای اخیر تغییراتی داشته است که باعث کوچکتر و جمع و جورتر شدن دستگاه شده است و عملکرد و راندمان به همراه ایمنی کار با دستگاه بسیار بالا رفته است .

راهنمای خرید ماشین گندگی

راهنمای خرید ماشین گندگی

برند دستگاه گندگی 

بدون ذره ای اغراق برند یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی است که باید زمان خرید رنده گندگی به آن توجه کنید . چرا که خیال شما از لحاظ خدمات پس از فروش و گارانتی با انتخاب یک برند معتبر راحت است و همواره اطمینان دارید که قطعات یدکی دستگاه را می توانید به راحتی در بازار تهیه کنید .

سایز ماشین گندگی

برای انتخاب سایز ماشین گندگی باید به اندازه ضخامت چوب مورد استفاده و همچنین مقدار فضای کارگاه توجه کنید. مدلهای کم حجم و رومیزی این دستگاه نیز ساخته شده است و در بازار موجود است .

شاخص تنظیم ضخامت 

این بخش همانطور که از اسمش مشخص است مقدار ضخامت چوب را تایین می کند و در دو مدل مکانیکی و دستی ساخته می شود که در مدل دستی ضخامت را توسط حرکت دادن احرم تنظیم می کنیم و در مدل اتوماتیک این تنظیم توسط کلید های الکترونیکی انجام می شود و سرعت و دقت کار در این نوع بیشتر است .

الکترو موتور 

تقریبا مهمترین قطعه است و بسیار مهم است که با کیفیت باشد و همچنین باید به نوع برق مصرفی آن ( تک فاز / سه فاز ) توجه کرد . نکته ای که وجود دارد و باید به آن دقت کرد این است که نوع سه فاز همیشه قوی تر است و پیشنهاد می کنیم اگر برق سه فاز در اختیار دارید حتما نوع سه فاز را انتخاب کنید .

ایمنی دستگاه

منظور از ایمنی در ماشین گندگی این است که روی قطعاتی مثل زنجیرها و چرخ دنده ها و … پوشیده باشد و همچنین دستگاه دارای سنسورهای قطع کن اتوماتیک باشد تا با هر گونه برخورد تیغه ها با دست انسان برق سیستم قطع شده و موتور از حرکت بایستد .

 

لینک های مرتبط:

ساخت خودروی چوبی توسط یک نجار

سوزن ۵۳۰ تینافلزآسیا

کارتن دوز دستی MY LOOK

دانلود پی دی اف این مقاله

منبع و ارائه دهنده : چوبک ابزار